Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Makijaż permanentny

 

Głównym celem makijażu permanentnego jest w sposób naturalny podkreślić piękno kobiety. Zabieg makijażu trwałego pomaga skorygować kształt brwi (słabe lub nieregularne), ust (zaznaczenie konturu lub wzmocnienie czerwieni warg) oraz podkreślić wyraz oczu ("kreski" na dolnej i/lub górnej powiece). Makijaż permanentny stosuje się także przy likwidacji blizn lub maskowaniu defektów skóry, np. plamy pigmentacyjne, blizny, przebarwienia, wprowadzając barwniki odpowiednio dobrane do koloru skóry.
Makijaż permanentny utrzymujący się w zależności od typu i kolorytu skóry od 3 do 5 lat.               Gdy zacznie blednąć może zostać w każdym czasie na nowo zabarwiony.

Makijaż permanentny przeznaczony jest dla osób, które:

 

Po zabiegu

 

 Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się delikatnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami polecanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny - linergistkę. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.
 W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 

 Aby uniknąć opryszczki należy 2 - 3 dni przed zabiegiem i po zabiegu (również w przypadku korekty) przyjmować preparaty przeciw wirusowe polecone przez lekarza.