Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Masaż relaksacyjny całego ciała

Spokojny, delikatny masaż posiadający wspaniałe właściwości odstresowujące i relaksacyjne. Wykonywany w wolnym tempie, miękkimi, rytmicznymi ruchami wpływa na poprawę samopoczucia na poziomie fizycznym oraz psychicznym, relaksując umysł i likwidując napięcie mięśni w przyjemny i łagodny sposób. Wspomaga leczenie nerwic, stanów lękowych oraz negatywnych skutków długotrwałego stresu.

Masaż relaksacyjny pleców

Masaż ten ma działanie głęboko relaksujące. Zmniejsza bardzo często występujące w obrębie barków, szyi i kręgosłupa napięcia mięśniowe, dzięki czemu szybciej odzyskujemy siły psychofizyczne. Masaż ten szczególnie zalecany jest dla osób zestresowanych, spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej przed komputerem, jak również dla osób pracujących fizycznie, u których występują znaczne obciążenia na kręgosłup.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż. To zabieg, który ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta - daje ukojenie nerwom i usuwa uczucie zmęczenia. W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo,  regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Polecany wszystkim tym którzy mają ochotę na długi relaks i regenerację.

Masaż ciała dla kobiet w ciąży

Specjalny masaż dla przyszłych Mam, który pomaga przeżyć okres ciąży w zdrowiu i dobrej kondycji. Odpowiednie techniki poprawiają elastyczność skory i mięśni, zapobiegając w ten sposób powstawaniu rozstępów, dolegliwości bólowych oraz obrzęków. W masażu wykonuje się miękkie, delikatne ruchy które zmniejszają napięcie karku oraz zmęczonych nóg, a przyszłej mamie pozwalają się zrelaksować i cieszyć macierzyństwem.

 

Masaż Leczniczy

Masaż leczniczy (najczęściej jest to masaż pleców, karku i szyi) ma na celu leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez manualne oddziaływanie na skórę i tkanki położone bezpośrednio pod jej powierzchnią oraz na części ciała i organy położone głębiej. Ma dobroczynny wpływ na układ krążenia, układ nerwowy, układ mięśniowy, stawy i skórę. Zwiększa szybkość przepływu krwi i limfy, działa przeciwzakrzepowo, usprawnia przewodzenie bodźców nerwowych, powoduje lepsze odżywienie i dotlenienie mięśni, przygotowuje do wysiłku, przeciwdziała przeciążeniom i kontuzjom, przyspiesza regenerację powysiłkową, uelastycznia stawy, przyspiesza przemianę materii, ułatwia pracę wydzielniczą gruczołów potowych i łojowych. Masaż wykonuje się seriami i tylko wtedy możemy oczekiwać jego leczniczego działania. Polecany przy kłopotach z kręgosłupem i migrenach.

Drenaż limfatyczny

Specjalny masaż, który usprawnia krążenie limfy oraz udrażnia węzły chłonne. Pozwala na przeciwdziałanie powstawaniu i usunięcie istniejących już obrzęków i toksycznych złogów z tkanek, a także wspomaga odchudzanie i zwalczanie cellulitu. Masaż ten to intensywna pielęgnacja skóry i tkanki podskórnej, która wyraźnie pobudza wytwarzanie nowych płynów limfatycznych i rozbudowę naczyń układu limfatycznego. Poprawia metabolizm organizmu, oczyszcza oraz odmładza skórę, poprawia stan skóry i naskórka. Drenaż limfatyczny szczególnie zalecany jest dla osób mających problemy z cellulitem, obrzękami oraz dla osób z nadwagą i otyłością.
Terapia drenażem ma również działanie uspokajające, wyprowadza organizm z długotrwałego, negatywnego stresu poprzez niwelacje zbędnych produktów przemiany materii. Jest jedną z metod na: tzw. „ciężkie nogi”, likwidację obrzęków zapalnych i zastoinowych, suchość cery, przedwczesne starzenie się i obrzęki skóry. Drenaż Limfatyczny usprawnia transport wody i soli mineralnych oraz procesy immunologiczne.