Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Najskuteczniejsza depilacja laserowa na świecie  Light Sheer

Depilacja laserowa to na dzień dzisiejszy jedyny sposób aby definitywnie pozbyć się zbędnego owłosienia. Mimo dużego wyboru różnych systemów laserowych na rynkach światowych, dotychczasowa depilacja wiązała się z dużą bolesnością, długim czasem wykonywania zabiegów i niestety z niskim stopniem skuteczności. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom coraz większej liczbie osób chętnych na zabiegi depilacji, amerykańska firma Lumenis - światowy lider w produkcji laserów, zapoczątkowała przełom w dziedzinie depilacji, prezentując diodowy laser o nazwie Light Sheer.
Light Sheer okazał się najskuteczniejszym systemem laserowym na świecie, o czym może świadczyć Certyfikat Bezpieczeństwa i Jakości U.S. FDA, respektowany przez najbardziej wymagające kraje świata. Jednak najlepszym świadectwem mówiącym  o skuteczności Light Sheer, są tysiące zadowolonych klientów.

 

Dlaczego depilacja laserowa?

 

Dlaczego Light Sheer a nie inny laser?

 

 Zasada działania lasera Light Sheer:

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Każdy włos składa się z trzonu włosa , który jest osadzony w mieszku włosowym . Na samym dnie mieszka włosowego, w opuszce znajduje się macierz- aktywnie wzrastająca część włosa. Aby usunąć włos, należy zniszczyć jego mieszek włosowy wraz z macierzą. Światło laserowe wnika we włos, jego trzon, barwnik zawarty w nim pochłania światło, wydziela się ciepło, które jest przewodzone do mieszka włosowego. Jest to tzw. fototermoliza selektywna.

Efektywność depilacji laserowej:

 

Każdy włos przechodzi w ciągu swojego " życia "  przez tzw. trzy fazy wzrostu włosa:

Jak wykazały badania,  najbardziej efektywnym  okresem na trwałe usunięcie owłosienia jest faza wzrostu włosa (anagen). Wtedy światło laserowe pochłaniane przez trzon włosa, przewodzone przez  niego, bez trudu dostanie się do macierzy mieszka włosowego i skutecznie go zniszczy. W drugiej fazie - katagenie , w której przewodzenie jest gorsze ze względu  na głębsze położenie macierzy, zniszczenie mieszka włosowego będzie dużo mniej efektywne. Dlatego zabiegi depilacji laserowej muszą być powtarzane, w przypadku lasera LightSheer wystarczy ok. 4 - 6 zabiegów. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta  ok. 30 - 40% włosów, po 3 - 4 zabiegu  do 80 - 92%. Niewielki pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne(o mniejszej zawartości melaniny), które z reguły już nie przeszkadzają pacjentom. Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji, woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania jeszcze lepszego efektu.

Bezpieczeństwo i komfort depilacji laserem Light Sheer

 

W laserze LightSheer czas trwania impulsu laserowego jest wystarczająco długi, aby dokładnie zniszczyć mieszek włosowy, a jednocześnie wystarczająco krótki, aby ograniczyć zjawisko przenoszenia ciepła do otaczającej tkanki. Bardzo ważny jest sposób schładzania samej skóry, ponieważ ona sama jest często bogata w barwnik, który podobnie jak w przypadku włosa, pochłania światło laserowe, i tym samym skóra nagrzewa się. Chłodzenie musi być na tyle efektywne, aby skóra przez cały czas trwania zabiegu była utrzymana w odpowiedniej temperaturze, w przeciwnym razie może ulec poparzeniu. Odpowiednie chłodzenie obniżając temperaturę w skórze, zastępuje znieczulenie. W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera LightSheer została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia  szafirową końcówką ChillTip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu, oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4° C. Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji.